Site icon Ģimenes Ekoloģijas institūts

Sievietes cikla spēks

Mēs dzīvojam laikā, kad tehnoloģiskais un zinātniskais progress ir sasniedzis neiedomājamu ātrumu. Mēs arvien vairāk uzzinām par sevi un apkārtējo pasauli. Tas attiecas arī uz cilvēka auglības jomu.

 

Ekoloģija

Cilvēks aizvien biežāk izvēlas ekoloģiju, to, kas atbilst dabai, kas vienmēr bijis pieejams, taču no kā mēs esam gribējuši aizbēgt. Tas izraisa izbrīnu, ņemot vērā visaptverošo attīstību. Tātad, redzot mūsdienu mākslīgo tehnoloģiju sekas, cilvēks sāk respektēt dabas likumus. Mēs gribam dzīvot ekoloģiski, diskutējam par to, cik svarīga ir „zaļā vide”.

Cik daudz ir sieviešu, kuras zina savu ciklu? Vai viņas saprot procesus, kas tur norisinās? Vai viņas spēj atpazīt draudīgus simptomus, kas liecina par slimību sākumu? Diemžēl nē. Mūsdienu sieviete ļoti maz zina gan par sevi, gan par savu veselību, gan par auglīgām un neauglīgām dienām, gan par visu, kas saistīts ar auglības ritmu. Taču arī šeit tuneļa galā ir redzama gaisma. Agrāk auglības atpazīšanas metodes izsmēja, bet šodien AAM kļūst par pievilcīgu alternatīvu, kas sniedz saviem lietotājiem dziļu apmierinātību. Šīs metodes der jebkurā vecumā un situācijā.

Zināšanas

Kad nodarbībā mēs stāstām par reproduktīvas sistēmas anatomiju un fizioloģiju, sievietes (un vīrieši, kas ir atnākuši kopā ar sievām) ir patīkami pārsteigtas par to, cik loģiski un harmoniski darbojas viņu organisms.

Katram no mums ir kaut kādas zināšanas par auglību, ko esam ieguvuši skolā. Taču, ja mēs pajautātu, cik bieži cikla laikā notiek ovulācija, kādēļ ir nepieciešamas gļotas, vai cik ilgi dzīvo spermatozoīds, droši vien vairākumam būtu grūti sniegt korektu atbildi. Mūsu kompetence sākas par pamatzināšanām par organisma funkcionēšanas noteikumiem. Lai iegūtu šo kompetenci, mums jāsaprot, kas notiek sievietes ķermenī cikla laikā, un kā darbojas vīrieša organisms. Tas attiecas arī uz pašiem vīriešiem. Arī viņi ne pārāk daudz zina par spermatozoīdu veidošanās procesu. Nav jābrīnās, kas viņi visai vāji orientējas savas veselības profilaksē un novērojumos.

Kad esam ieguvuši zināšanas, mums jāizvēlas metode, kas mums der vislabāk, lai iemācītos piefiksēt informāciju.

Iepazīt sevi

Ja sieviete sāk pierakstīt savus novērojumus, vienlaicīgi viņa izjūt sajūsmu par to, ko redz. Ja viņas cikli ir sakārtoti, sieviete novēro raksturīgu ritmiskumu un ar katru nākamo ciklu spēj aizvien precīzāk noteikt savu auglīgo un neauglīgo laiku. Viņa iepazīst savas īpatnības, savu dabu. Tas sniedz milzīgu gandarījumu un drošības sajutu. Sieviete apzinās, ka ir unikāla un neatkārtojama.

Ja sieviete apzināti novēro un pieraksta savu ciklu, viņa redz, ka organisma funkcionēšana kļūst aizvien skaidrāka. Viņa saprot savas garastāvokļa izmaiņas, spēj noteikt vislabāko laiku aktivitātēm, kā arī mieram un atpūtai.

Iespējams, kāda sieviete jau vairākus gadus cenšas izārstēt kādu ginekoloģisku slimību (bieži bez efekta un skaidras diagnozes). Novērojot ciklu, viņa spēj pamanīt un saprast tā traucējumus.

Profilakse

Šķiet, nepieciešams veidot apstākļus, lai auglības atpazīšanas metodes kļūtu par profilakses līdzekli. Jo ātrāk jauniete apgūs cikla novērojumu iemaņas, jo vieglāk un ātrāk varēs pamanīt jebkādas izmaiņas. Tas dod iespēju ļoti savlaicīgi reaģēt uz nopietnas slimības simptomiem (arī uz dzemdes kakla un krūts vēzi). Ja sieviete mērķtiecīgi novēro savus ciklus, iegūtie dati var labi noderēt. Taču ja viņa neko nepieraksta, diagnozes noteikšanas procesā šo informāciju var zaudēt. Nepietiek vienkārši pierakstīt intervālus starp menstruācijām.

Šis ir īstais brīdis, lai atbrīvotu sievietes cikla spēku! Arī Tavu!

Autors: Malgožata Masjorska, naprotehnoloģiju (NaProTechnology) speciāliste, apmācības kursu organizatore pēc Kreitona modeļa (Creighton Model System, CrMS)

Avots: žurnāls IMAGO(Polija)

Exit mobile version