Site icon Ģimenes Ekoloģijas institūts

Medusmēnesis mūža garumā

Medusmēnesis mūža garumā

Sākumā medusmēnesi ilgi gaida, bet vēlāk pāris ilgi atceras un brīnās: „Kur viss ir pazudis?”, „Vai tas vispār ir bijis?” un „Vai vispār mēdz būt?”.

Kad iestājas “jūtu nogurums”, daudzi tiecas atsvaidzināt un atjaunot jūtas ar partneru nomaiņu, un tas, liekas, ir vienīgais risinājums. Tomēr jauninājuma un spontanitātes efekts nostrādā katru reizi sliktāk, bet vilšanās palielinās. Tas ir tāpēc, ka šādu attiecību veidošana ir nedabiska, lai gan daudziem tas liekas dabiski. Tas ir kroplīgi, lai gan daudziem liekas skaisti un pievilcīgi, jo cilvēks tiecas pēc skaistuma un harmonijas. Nedabiskas laulāto attiecības pastāv vairākumā mūsdienu ģimeņu, īpaši, jaunajās. Tās “aiz(iz)sargājas”, izskaitļo “bīstamās” dienas, bet pēc tam sieviete ar dusmām un nepatiku var pateikt, ka “iekrita” (“nepaveicās”). Vai var būt laimīgi laulātie, kas izmanto šādu terminoloģiju? No kā viņi “izsargājas”? Kādas briesmas viņiem draud “bīstamajās” dienās?

Pašas bīstamākās dienas ir tās dienas, kad laulāto starpā ienāk Bailes, bet ne tad, kad var rasties jauna dzīvība – maziņš cilvēciņš, atbalsts un cerība nākotnē. Tās ir Bailes – trešais liekais, tās liedz prieku, tās liedz tuvību, ienes nesaskaņu un nesaticību un liek “aizsargāties”. Savienībā ar Bailēm ir spontanitāte, ko tā aizstāv daudzi laulātie pāri, dažkārt tieši vīri. Sievietēm ir cita daba. Tās ir kā zieds, kam nepieciešams daudz gaismas un siltuma, lai tā varētu izplaukt pilnā krāšņumā. Spontanitāte un bailes tam traucē. Vairums sieviešu tā arī neuzzina par laulāto prieku pat pēc daudziem laulības gadiem. Cik daudz skaistu ziedu ir novītuši tā arī neuzplaukstot! Padomājiet, ko ienes atturēšanās, īpaši, sakārtota un īslaicīga atturēšanās laulāto dzīvē.

No kurienes rodas “medus mēneša” prieks? Šīs jūtas rodas no atturēšanās, kad divi gaida tikšanos ar saviļņojošu aizkustinājumu, kad kaut kas paliek noslēpumā. Tikšanās ar noslēpumu noteiktā stundā ir prieks un svētki. Atcerieties, kā jūs bērnībā (un varbūt arī tagad) gaidījāt dāvanas pirms dzimšanas dienas vai pirms Ziemassvētkiem! Tad ir nepacietības sajūta, vēlēšanās ātrāk (pirms laika) uzzināt, kāda tā dāvana būs. Dažreiz netīšām vai negodīgi izdodas uzzināt noslēpumu pirms svētkiem – un viss, svētki ir sabojāti. Dāvana ir – vēlamā un ilgi gaidītā, bet nav prieka, kas rodas no godīgi atklāta noslēpuma. Ir tikai vilšanās un vienaldzība.

Spontanitāte sabojā ģimenes noslēpuma burvību, noved intīmo tuvību līdz ikdienišķumam, ko nosaka tikai fizioloģija. Turpretim, noteikts, kopīgi saskaņots ritms atjauno svētku noskaņu. Tikšanās reizei var gatavoties iepriekš, kā uz svētkiem. Turklāt gatavošanās svētkiem ir tikpat aizraujoša kā paši svētki. Tas ir ļoti būtiski sievietei un ļoti vērtīgi vīrietim, jo vēsuma un nespējas vietā, kas tik ļoti aktuāla sarunu tēma, ģimenē pilnīgi dabiski ienāk sievietes siltums un vīrieša spēks.

Sieviete no dabas ir ritmiska, sakārtota un tajā pašā laikā noslēpumaina, tāpēc, ka pastāvīgi mainās atbilstoši savam iekšējam ciklam. Vīrietis, kam ir tikai viena sieva, cikla laikā viņā ierauga vismaz četras sievietes. Taču šis ir ne sevišķi vērīgs vīrietis. Vērīgs, radošs vīrietis šajā pašā laikā savā sievā var ieraudzīt 12 atšķirīgas sievietes. Toties talantīgs vīrietis katru dienu satiksies ar jaunu sievieti, savu vienīgo sievu.

Gaļina Masļenņikova, Maskava

 

Exit mobile version