NaPro Tehnoloģija 2. daļa

Arvien vairāk un vairāk ko uzzinām, bet ir kas, ko tiešām nezinām. 2009. gada 21.-22. martā Varšavā UKSW institūts Ģimenes studija rīkoja konferenci, kuras tēma bija Naprotechnology, tajā pulcējās ap 500 cilvēkiem.

Lekcijas, it īpaši tās, kurās tika apspriests NaPro praktika, sniedza priekšstatu par tehnoloģiju, kas nav alternatīva in vitro – tāpēc, ka tā nevar teikt, ka ārstēšana, kā rezultātā atjaunojas auglība, sievietei var būt alternatīva bērna iegūšanai ārpus mātes ķermeņa.

NaProTechnology balstās uz gļotu novērošanu saskaņā ar CREIGHTON MODEL FertilityCareTM System (CrMS) kartēm. Tas ir līdzeklis, lai uzraudzītu veselību. Papildus gļotu kvalitātei tas testē estrogēna un progesterona darbības līmeni. Pateicoties šādai rūpīgai pārbaudei, Jūsu ārsts var noteikt, kādi traucējumi ir par iemeslu neauglībai. Šīs metodes efektivitāte ir krietni pārāka kā citām metodēm.

Viens piemērs varētu būt sieviete, kas devās uz klīniku NaPro pēc tam, kad 6,5 gadus tika mēģinājusi ieņemt bērnu. Sešas reizes ir veikusi apaugļošanu in vitro un sešas reizes piedzīvoja spontāno abortu. Viņai bija regulāri menstruāciju cikli, un visi testi rādīja normu. Tika noteikta diagnoze: „Neauglība ar nenoskaidrotu iemeslu (unexplained infertility)”. NaPro pārbaužu rezultāti liecināja, ka ir nepietiekams progesterona līmenis, samazināta gļotu sekrēcija, zems estrogēna līmenis un vairogdziedzera mazspēja. Sievietes vecums bija jau virs 40 gadiem. Pēc ieteiktās ārstēšanas, kad sievietei viss tika normalizēts, viņa ieņēma bērnu pirmajā centienu ciklā. Grūtniecības laikā ārstēšana tika turpināta – bērns piedzima veselīgs.

NaPro Tehnoloģija neuzskata, ka neauglība ir slimība, bet gan ir kā simptoms traucējumiem, un šo traucējumu ārstēšana noved līdz auglībai. Pašlaik tai ir 81,8% efektivitāte bērna ieņemšanā un 74,6% efektivitāte grūtniecības traucējumu novēršanā.

NaPro izstrādātā Tuvā Kontakta laproskopija (Laparoskopia bliskiego kontaktu), izmantota NapRo, labāk atklāj endometriozi. Un, izmantojot metodes, kuras ļauj izvairīties no pēcoperāciju saaugumiem, ķirurģiskā ārstēšana ir par 17,2% efektīvāka nekā izmantojot metodi “in vitro“.

Risks sievietes veselībai ir samazināts līdz minimumam.

Runā, ka NaPro Tehnoloģija neko jaunu neievieš medicīnā. Ārstu ieinteresētība, ilgās diskusijas ar daudzajiem jautājumiem ir pirmā pazīme, ka tomēr kaut ko jaunu ievieš.

Pēc interneta raksta, kas kritizē NaPro, lasīšanas un pēc konferences noklausīšanās ar pilnu pārliecību apgalvoju, ka jebkura kritika ir bez pamata. Rakstu, kas nomelno NaPro, autori patiesībā nemaz nezina, kas tas ir.

Vairāk nekā 30 gadus veicot pētījumus par cikliem, pareiziem un nepareiziem, tika galīgi noskaidrotas faktiskās problēmas sievietēm, kas cieš no neauglības.

NaPro Tehnoloģija ir risinājums arī tādām parādībām kā:

  • sāpīgas mēnešreizes
  • pirmsmenstruālais sindroms
  • olnīcu cista
  • neregulāra vai patoloģiska asiņošana
  • policistiskas olnīcas
  • nosliece uz spontānajiem abortiem
  • pēcdzemdību depresija
  • priekšlaicīgas dzemdības
  • hormonālie traucējumi
  • ilgstoši izdalījumi no sievietes dzimumceļiem

Līdz ar to rodas jautājums – kāpēc tik skeptiska līdz šim bijusi ārstu pasaules attieksme? Kāpēc metode, kas vispusīgā veidā palīdz sievietes reproduktīvajai sistēmai saskaņā ar tās dabisko raksturu, pasargā no blakusparādībām, aizsargā vispārējo sievietes veselības stāvokli, tiek noklusēta un apkarota? Daži saka, ka tā ir melnā maģija. Bet tā tikai atbalsta cilvēka prokreāciju.

Avots: http://www.focus.pl/dodane/publikacje/pokaz/publikacje/naprotechnology/nc/1/